Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Wolontariat Seniorów z Niemcami


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Wolontariat Seniorów z Niemcami

Wolontariat Seniorów z Niemcami

PROGRAM SEKTOROWY GRUNDTVIG

w programie "Uczenie się przez całe życie"

(Lifelong Learning Programme - LLP) 2007 – 2013

www.grundtvig.plOd sierpnia 2012 do lipca 2014 r. Fundacja FERSO, wraz z niemieckim partnerem Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. realizuje Projekt Wolontariatu Seniorów pt. „Taste the Culture!" w ramach programu Grundtvig. Jest on skierowany do osób w wieku 50+. W projekcie oferujemy m.in. trzy trzytygodniowe wyjazdy w charakterze wolontariuszy do naszego niemieckiego partnera i zaangażowanie się w działania obywatelskie wykorzystujące zwyczaje kuchni narodowych jako pretekst do wymiany i kontaktów międzykulturowych.

Wolontariusze w ramach projektu otrzymają wsparcie językowe, kulturalne i osobiste.

Polecamy STRONĘ INTERNETOWĄ organizacji Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V – naszego niemieckiego partnera.

 

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowo powstałą książka kucharska stworzoną w ramach projektu seniorskiego "Taste the Culture " realizowanego wraz z niemiecką organizacją JuSeV. Książka zawiera przepisy, które w czasie projektu wykorzystywali nasi wolontariusze seniorzy z polski i niemiec.

W dniach 5 – 26 maja 2014 Fundacja FERSO miała przyjemność gościć Dietricha oraz Sabine, ostatnią grupę seniorów, którzy odwiedzili Łódź w ramach Międzynarodowego Projektu Wolontariatu Seniorów „Taste the Culture!”, finansowanego z programu Grundtvig Unii Europejskiej.

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Dietricha i Sabine, seniorów z Niemiec, którzy są Wolontariuszami w ramach projektu „Taste the culture!” („Smakuj Kulturę”) programu Grundtvig Unii Europejskiej, chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na otwarte spotkanie, które będą prowadzić.

 

Fundacja FERSO chciałaby serdecznie zaprosić Państwa na seans filmowy zorganizowany przez Wolontariuszy Seniorów, którzy odwiedzają Łódź w ramach projektu „Taste the culture!”.


Już w czwartek15 maja 2014 roku Seniorzy z Niemiec zorganizują wieczór filmowy podczas którego zaprezentują wybrany przez siebie film. Po seansie, przy przygotowanym poczęstunku, będą mieli Państwo czas na dyskusje.


Zarówno dotyczące treści filmu jak i na każdy inny temat, który będą chcieli Państwo poruszyć.

Proszę nie obawiać się bariery językowej – nasi wolontariusze chętnie próbują swoich sił używając języka polskiego.


Wszystkich chętnych zapraszamy 15 maja o godzinie 17:00 do siedziby Fundacji FERSO, przy ulicy 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Alicją Zachert. Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.telefon: 426327977.


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną wnich zawartość merytoryczną.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na relację naszych wolontariuszy Anny i Zbigniewa z wolontariatu w Niemczech w ramach projektu „Taste the Culture!” - „Smakuj kulturę!”.

 

Seniorzy opowiedzą o swojej pracy, doświadczeniach oraz tym co przeżyli w ciągu trzytygodniowego wolontariatu w Furstenwalde.

Pobyt Anny Pawlak i Zbigniewa Dośpiał w Fürstenwalde
w terminie 03.03.2014- 24.03.2014, pod hasłem:

 

TASTE THE CULTURE- SCHMECK DIE KULTUR.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć!!


Szukasz możliwości podszkolenia języka niemieckiego? Chcesz się sprawdzić w kontakcie z „żywym” językiem? Mamy coś dla Ciebie!

Na początku maja 2014 roku, w ramach projektu Wolontariatu Seniorów „Taste the culture!” Fundacja FERSO będzie gościć 3 wolontariuszy Seniorów z Niemiec. Ich pobyt w Łodzi będzie trwał 3 tygodnie (5 – 26.05.2014)


Twoją rolą będzie wsparcie wolontariuszy z Niemiec w tłumaczeniu oraz poruszaniu się po naszym mieście.

W ramach projektu „Taste the Culture!”.w dniach  03.06 – 24.06.2013 nasze wolontariuszki Ewa Podogrocka z Łodzi i Ewa Burzyńska z Gdańska spędziły bardzo aktywnie czas w Fürstenwalde.  Moderatorem wolontariuszek była Ines Hecht.

 

W dniach 16 września – 7 października 2013 roku, Fundacja FERSO miała przyjemność gościć Panią Renatę Ulm. Wolontariuszkę – Seniorkę, która odwiedziła naszą Organizację w ramach projektu „Taste the Culture!” finansowanego z budżetu Unii Europejskiej, z programu Grundtvig

 

W tym samym czasie kiedy Fundacja FERSO gościła wolontariuszy z Niemiec dwie panie - Maria Filipiak oraz Barbara Skalska pracowały jako wolontariuszki w organizacji Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w m Fürstenwalde, w Niemczech.

 

 

W dniach 8 – 29 kwietnia 2013 roku, Fundacja FERSO miała przyjemność gościć dwoje wolontariuszy seniorów z Niemiec - Rainera Killicha oraz Gudrun Radzimanowski. Państwo odwiedzili nasze miasto w ramach projektu „Taste the Culture!”.

Minione czwartkowe popołudnie w Fundacji FERSO upłynęło na wspólnym gotowaniu. Inspirację do spotkania stanowiła wizyta Seniorów z Niemiec, którzy przyjechali do Łodzi w ramach Projekt Wolontariatu Seniorów „Taste the culture!”. A jaki był efekt spotkania? Przeczytajcie!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajnikami kuchni wegetariańskiej na wspólne gotowanie w ramach „Obiadów Czwartkowych” w Fundacji FERSO. Tym razem dania przygotowane zostaną przez Wolontariuszy Seniorów z Niemiec, którzy przebywają w Łodzi w ramach projektu „Taste the culture!”.

Fundacja FERSO chciałaby serdecznie zaprosić Państwa na seans filmowy zorganizowany przez Wolontariuszy Seniorów, którzy odwiedzą Łódź w ramach projektu „Taste the culture!”. Już w poniedziałek, 22 kwietnia 2013 roku Seniorzy z Niemiec zorganizują wieczór filmowy podczas którego zaprezentują wybrany przez siebie film. Po seansie, przy przygotowanym poczęstunku, będą mieli Państwo czas na dyskusje.