Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Obiady czwartkowe


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Obiady czwartkowe

The macrobiotic Kitchen Academy Foundation and the ARS FERSO VITA invites you to Thursday's weekly dinners.
Thursday Dinners are held every Thursday between the hours. 17.00-19.30 in the meeting room of the Foundation FERSO Street. Piotrkowska 85


Sometimes dinner has a special theme, we present the next meeting topics:
November 2010. How to bake bread with rye sourdough.
December 2010.cooking vegan dishes for Christmas

PROGRAM dinners:
POSSIBILITY OF BUYING HEALTHY macrobiotic lunch -
INCLUDES: SOUP 2.5zł and 3.5zł SECOND DISH
STEFAN POPRAWY-LECTURE,
-ARTISTIC PROGRAM. With his fellow musicians
-TALES FROM TRAVEL,
IMPORTANT FILM-PROJECTIONS

W ramach Akademii Kuchni Makrobiotycznej Fundacja FERSO oraz Akademia ARS VITA Stefana Poprawy zapraszają na cotygodniowe Obiady Czwartkowe.

Obiady czwartkowe odbywają się w każdy czwartek w godz. 17.00-19.30 w sali spotkań Fundacji FERSO przy ul. Piotrkowskiej 85


Czasem odbywa się obiad specjalny tematyczny, poniżej prezentujemy tematykę przykładowych spotkań:

Jak upiec chleb razowy na zakwasie.

Nauka przyrządzania wegańskich potraw wigilijnych, pasztet, kutia, bigos.


W  PROGRAMIE obiadów:

-MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU
ZDROWEGO Makrobiotycznego OBIADU -

W CENIE:  2.5zł ZUPA i DRUGIEGO DANIA  3.5zł

-WYKŁAD STEFANA POPRAWY,
-PROGRAM ARTYSTYCZNY. MUZYKOWANIE ZAPRZYJAŹNIONYCH MUZYKÓW

-CZASEM OPOWIEŚCI Z PODRÓŻY,
-PROJEKCJE WAŻNYCH FILMÓW

W trakcie obiadów czwartkowych, co pewien czas organizujemy  - Give Away, czyli giełdę wymiany używanych przedmiotów. Chcemy w ten sposób rozpocząć dobrą tradycję drugiego życia używanych przedmiotów. Zamiast coś wyrzucać dajmy to komuś innemu. Dzięki temu, możemy ograniczyć niepotrzebną konsumpcję i przyczynić się do zmniejszenia wykorzystania ziemskich zasobów.

Regulamin uczestnictwa w Give Away.

Podstawowe pojęcia wymiany:
"Give Away " w dalszej części tekstu GA, wymiana bezfinansowa różnych używanych przedmiotów,
Uczestnik- każda osoba biorąca udział w wymianie,
Wspólna pula - przedmioty przyniesione przez uczestników do wymiany,

1. Każdy uczestnik przynosi używany, lecz sprawny przedmiot, przedmioty. Uwaga: przedmiot wstawiony do GA musi być sprawny, pełnić przeznaczoną mu funkcję. Dopuszcza się udział przedmiotu nie w pełni funkcjonalnego tylko wtedy gdy usterka jest bardzo łatwa do usunięcia oraz oddająca go osoba określi w sposób możliwie najdokładniejszy wadę danego przedmiotu.
2. Każdy kto przyniósł coś na wymianę ma prawo do wzięcia innego przedmiotu z puli przyniesionej przez innych uczestników.
3. Wykładając przedmioty do wspólnej puli uczestnik GA przestaje rościć sobie jakiekolwiek prawa do przedmiotu udostępnionego do wymiany.
4. W pierwszej kolejności następuje wymiana w stosunku 1:1, czyli każdy przedmiot posiada wartość jednostkową, nie klasyfikujemy przedmiotów pod kątem ich wartości finansowej lecz ilościowej.
5. W wypadku, gdy na koniec wymiany w puli pozostaje duża liczba przedmiotów dopuszczalna jest wymiana w stosunku innym niż 1:1, jednakże organizator zastrzega sobie prawo do określenia stosunku ilościowego wymiany.
6. Do udziału w wymianie nie mogą być dopuszczone żywe zwierzęta, rośliny, (części zwierząt i trofea myśliwskie), przedmioty pochodzące z nielegalnego źródła lub budzące wątpliwości natury etycznej. Uczestnicy oraz organizator GA mają prawo przedmiot tego typu wyłączyć z GA.
7. Przedmioty które nie znajdą swoich nabywców podczas GA, automatycznie przechodzą do puli magazynowej celem ich udostępnienia w następnym GA. Trzykrotna próba znalezienia przez dany przedmiot posiadacza zakończona niepowodzeniem będzie skutkować oddaniem przedmiotu do przetworzenia.
8. GA nie jest miejscem do utylizacji różnego typu urządzeń, dlatego uczestnicy GA nie mogą przekazywać do wspólnej puli przedmiotów które w zamyśle nie będą mogły znaleźć nabywców, ze względu na swoją nietypowość lub defekty, zarówno widoczne jak i ukryte.

Witam wszystkich :)
W Fundacji FERSO w czwartki odbywają się tzw. „Obiady Czwartkowe” prowadzone przez Stefana Poprawę. Byłam raz na takim obiedzie i bardzo mi się podobało, dlatego postanowiłam napisać kilka słów na ten temat. Na spotkaniu grupa osób wspólnie przygotowuje potrawy z kuchni makrobiotycznej. Czasami przychodzą wolontariusze z zagranicy i uczą swoich tradycyjnych potraw. Zdarza się, że zwierzaki też przychodzą:P (Tyśka i Tony). Po przygotowaniu obiadu następuje wspólna konsumpcja i rozmowa:).Także jest ciekawie. Za obiad jest mała zrzutka 6zł za dwa dania! Czyli groszowa sprawa, a trzeba za coś kupić składniki:) Świetna propozycja dla osób, które lubią i chcą zdrowo gotować lub maja dość monotonnej kuchni:) Przy okazji można spotkać sporo ciekawych osób, miło spędzić czas i posłuchać opowiadań o podróżach. Kiedy ja byłam na spotkaniu, jeden z uczestników, młody chłopak, opowiadał o swoich podróżach na rowerze i o tym ze właśnie wybiera się do Chin, zwiedzić je na rowerze! SAM! :) i z tego co się dowiedziałam wcale nie potrzeba na to dużo pieniędzy! Największym wydatkiem jest bilet do Chin, na miejscu nie potrzeba  żeby się najeść, a spać można w schroniskach. Mega inspirujące! Aż chce się ruszyć z domu! A wakacje to świetny czas na przygody:)

pozdrawiam
Maja