Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Pierwsza wizyta Seniorów z Niemiec w ramach „Taste the Culture!” już za nami


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

W dniach 8 – 29 kwietnia 2013 roku, Fundacja FERSO miała przyjemność gościć dwoje wolontariuszy seniorów z Niemiec - Rainera Killicha oraz Gudrun Radzimanowski. Państwo odwiedzili nasze miasto w ramach projektu „Taste the Culture!”.

 

 

Swój czas w Łodzi spędzili bardzo aktywnie organizując i biorąc udział w szeregu wydarzeń. Seniorzy prowadzili warsztaty dotyczące postrzegania Niemców w Polce w Gimnazjum numer 43 oraz sąsiedniej Szkole Podstawowej. Jako, że tematyka odbywanego wolontariatu odnosiła się bezpośrednio do tradycji kulinarnych, młodzież miała możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat niemieckich zwyczajów żywieniowych z rzeczywistością.

 

Ponadto Panowie odwiedzili bezrobotnych w Ozorkowie i Głownie oraz Dom Dziecka Dla Dzieci Chorych w Łodzi. Poza tym, podczas zorganizowanych przez siebie wydarzeń, w siedzibie naszej Fundacji spotkali się z lokalnymi Seniorami - przygotowując wspólne posiłki oraz prowadząc dyskusje po zorganizowanym przez siebie Wieczorku Filmowym.

 

Podczas wizyty wolontariuszy nie zabrakło czasu na nieformalne spotkania z Seniorami działającymi lokalnie i poznanie naszego miasta i jego historii.

Wizyta Seniorów zza Odry była pierwszą z zaplanowanych w naszym mieście w ramach „Taste the Culture!”. Patrząc na jej rezultaty – z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wolontariuszy, którzy pojawią się w Łodzi we wrześniu 2013.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.