Jeden procent Natura

druk pit 37 06

 

 

Pobierz druk PIT 37

 

Aktywny druk PIT 37

 

 

Ferso_1_procent_podatku

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Oddasz fiskusowi czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego?
Prosimy nie zmarnuj tegorocznej szansy na pomoc dzieciom i naturze !
Komu przekażesz swój 1 procent 2016 dla organizacji OPP ?
Rocznie w naszych zajęciach bierze udział ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży :-)

 


 

 

Jak najłatwiej przekazać 1 procent OPP ?

Dziękujemy za serce i przekazane środki w imieniu zagrożonych wykluczeniem i ubóstwem łódzkich dzieci i młodzieży, głównych uczestników programów edukacyjnych, pomocowych i ekologicznych prowadzonych i współfinansowanych przez OPP Fundację FERSO

Dziękujemy za zaufanie, które okazujesz powierzając nam 1% swojego podatku, przyrzekamy zgodnie z Twoją intencją wykorzystać jak najlepiej otrzymane środki dla dobra naszych podopiecznych, jesteśmy wdzięczni, że zdecydowałaś/łeś się współtworzyć i wspomagać razem z nami, Zobacz na ferso.org jak wiele możesz zrobić wspólnie z Nami dla Świata i co jeszcze planujemy dokonać ... także dzięki jednemu procentowi Twojego podatku!

Wystarczy że wpiszesz w odpowiednie pole swojego formularza PIT 2016 numer KRS 0000184087 oraz wyliczoną kwotę 1 procent podatku dochodowego lub jeszcze łatwiej czyli wypełnisz swój pit 2016 korzystając z darmowego programu do pitów PITy OPP 2016program do rozliczania pitów 2016 do pobrania lub wypełnij PIT przez rządowe e-Deklaracje lub tu także formularze PIT pdf do wydruku, odzyskaj 1% dla 1 procent natura FERSO. Nie musisz wpłacać ani przelewać pieniędzy na nasze konto, zrobi to za Ciebie Urząd Skarbowy, obdarowujesz jednocześnie nic nie tracąc, pomagasz dając nam szansę pomagać więcej, każda najmniejsza nawet przekazana kwota jest wielkim darem serca i niezastąpionym wsparciem naszych działań ...

Jeśli szukasz najłatwieszego sposobu wypełnienia swojego rocznego zeznania podatkowego pit, skorzystaj z darmowego wielokrotnie nagradzanego programu do wypełniania i wyliczania pitów, zawierającego bogatą pomoc do formularzy, podpowiedzi przy wypełnianiu każdego pola, wydruk formularza przelewu/wpłaty, bazę urzędów skarbowych i wiele innych przydatnych funkcji, zaufaj 11-letniemu doświadczeniu twórców najpopularnieszego programu do rozliczeń PIT OPP 2016 i przekaż jeden procent 2016 OPP.

 

 


 

 

Mój Zielony Świat mający na celu pokazanie dzieciom piękna otaczającego ich świata, nauczenie szacunku dla żyjących wokół nich ludzi, zwierząt i roślin. Uczymy, jak mądrze korzystać z piękna Planety Ziemi równocześnie przybliżając najmłodszym wiele nieznanych im zjawisk przyrodniczo-społecznych dziejących się wokół nich. Wiedzę tę zdobywają w żywy, interaktywny sposób, aktywnie uczestnicząc w warsztatach i spotkaniach gdzie mają miejsce zajęcia m.in. teatralne, plastyczne, muzyczne, kulinarne. 1 procent natura

 

 

Prawdziwe Zielone Szkoły i Przedszkola to kilkudniowe (3,4,5-dniowe) wyjazdy w piękne przyrodnicze miejsca z doświadczonym instruktorem, gdzie realizowany jest bogaty program edukacyjny. Składają się na niego zajęcia przyrodnicze, artystyczne, historyczne, ekologiczne, regionalne a także wycieczki. Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi, aktywizującymi grupę do twórczego działania w oparciu o dziecięcą wrażliwość, dociekliwość, uważne obserwowanie i współodczuwanie. 1 procent natura eko

 

 

Kot Piotrek warsztaty odkrywania magii czytania książek, czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, pomaga budować jego system wartości i odróżniać dobro od zła, czytanie uczy priorytetów i wyzwala marzenia. Czytanie to coś więcej niż tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, to świat w którym dziecko może odnaleźć siebie, swoje pragnienia i emocje, gdzie przeżywa bezpieczne przygody i kształtuje osobiste podejście do świata.

 

 

Fundacja FERSO jest jedną z wiodących organizacji
zajmujących się aktywną edukacją ekologiczną. Wybierz 1 procent natura 2016 !
Rocznie w naszych zajęciach i wyjazdach
bierze udział ponad 10 tysięcy dzieci :-)
Warto przekazać jeden procent 2016 OPP dla FERSO jeśli kochasz naturę i chcesz pomagać dzieciom !

 


 

Aktywność, przejrzystość, zaangażowanie, efektywność!

Spełniamy standardy wysokiej jakości działania oraz całkowitej przejrzystości i jawności finansowania. Jeśli chcesz obejrzyj nasze merytoryczno - finansowe sprawozdania roczne na naszej stronie ferso.org Jesteśmy skuteczni w działaniu oraz w współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi. Aktywnie i efektywnie współpracujemy z firmami i instytucjami pozyskując środki na działania. Przekazując jeden procent FERSO możesz być pewien, że zostanie wykorzystany zgodnie z Twoją intencją.

Od 7 lat współpracujemy z ponad 120 Szkołami Podstawowymi, Przedszkolami Miejskimi oraz Bibliotekami Publicznymi. Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Prowadzimy regionalny ośrodek szkoleniowy i konsultacyjny programu "Młodzież w działaniu". Tworzymy i prowadzimy lokalne Kluby Przyjaciół Ziemi gdzie kształcimy młodych strażników natury. Zaprzyjaźniamy dzieci i młodzież z czytaniem książek w programie Kot Piotrek. Gościmy i wspieramy młodzież i wolontariuszy z krajów Uni Europejskiej w EU Youth Programme. Uczymy pokojowo rozwiązywać konflikty w programie "Nasza Szkoła to szkoła bez Przemocy". Pokazujemy jak dbać o naturę i kulturę w programie Strażnicy Dziedzictwa Kultury i Przyrody. Zastępujemy trwałą i przyjazną Zieloną Torbą nieekologiczne foliówki. Współtworzymy Polskie Centrum Ekotechnologii Budowlanych "Tani EkoDom dla każdego". Zainicjowaliśmy i wspieramy społeczną platformę wymiany przysług, pierwszy Łódzki Bank Czasu. Przekaż 1 procent podatku na nasze działania.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu w działania prospołeczne i ekologiczne otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego OPP i prawo otrzymywania kwoty jeden procent podatku. Przekaż 1 procent natura, dzieci i edukacja !

 

 


 

Jak prawidłowo wypełnić pit aby przekazać 1 procent ?

W ostatnich rubrykach formularza podatkowego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 wpisz jak na obrazku poniżej:
numer KRS 0000184087. Obok wpisz kwotę jeden procent podatku należnego, po zaokrągleniu w dół do pełnych dziesiątek groszy.

Jeśli chcesz abyśmy mogli Ci podziękować za przekazane środki i poinformować o ich przeznaczeniu zaznacz kwadracik Wyrażam zgodę jak na obrazku. To już wszystko, gdyż przekazane przez Ciebie pieniądze 1% Twojego podatku, na konto organizacji przekaże urząd skarbowy - nie musisz nic wpłacać sam !

Kto może przekazać jeden procent podatku w swoim rozliczeniu rocznym?

Podatek 1 procent podatku mogą przekazać następujące grupy podatników: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych rozliczający się na zasadach ogólnych (PIT-36, PIT-37), podatnicy uzyskujący dochody z papierów wartościowych (PIT-38), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28), podatnicy korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L) W razie wątpliwości pytaj w swoim Urzędzie Skarbowym lub skontaktuj się z nami.

 

 


 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA O PRZEKAZYWANIU JEDEN PROCENT PODATKU DLA OPP
Na jakie konto mam wpłacić jeden procent podatku, bo nie podajecie?
Przekazując jeden procent podatku nie wpłacamy pieniędzy na konto organizacji! Zrobi to za nas urząd skarbowy. Aby przekazać jeden procent podatku wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT numer KRS.
Ile będzie mnie kosztowało przekazanie 1% podatku? Może mnie na to nie stać?
Przekazanie 1 procenta podatku nic nie kosztuje. I tak musielibyśmy go zapłacić fiskusowi. Jeżeli nie wskażemy w rocznym zeznaniu organizacji pożytku publicznego, wtedy cały nasz podatek trafi do urzędu skarbowego.

 

Skorzystaj z okazji by pomóc... Komu jeden procent ? akcję popierają Money.pl i Anna Dymna

 

Bartosz Chochołowski o Organizacjach Pożytku Publicznego, Money.pl

Nie musimy wszystkiego oddawać fiskusowi - i dobrze. Jestem przekonany, że niezła organizacja pożytku publicznego zrobi dzięki naszym pieniądzom znacznie więcej dobrego, niż aparat administracji państwowej. Dlatego warto dać im jeden procent podatku. Tak rzadko możemy sami decydować, na co idą nasze podatki. Raz w roku mamy okazję. Skorzystajmy więc z niej.

 

 

Anna Dymna - ceniona aktorka, działacz społeczny

Przede wszystkim widzę, jak odradza się w Polsce zaufanie. Ludzie powierzają część swojego podatku organizacjom, a one starają się te środki jak najlepiej wykorzystać. Jeżeli ktoś raz zaufa i się nie zawiedzie, zobaczy, że współtworzy coś dobrego, to następnym razem wspomoże jeszcze chętniej, a być może kiedyś osobiście włączy się w pracę na rzecz innych. Kolejną wartością jest to, że powstaje coraz więcej organizacji pożytku publicznego, które pomagają innym, biedniejszym, chorym, niepełnosprawnym.Jakie wartości poza wsparciem finansowym Pani dostrzega w możliwości przekazania 1 procentu na cele charytatywne?

 

Wykonawcą programu do rozliczeń rocznych jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT