Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Relacja z wizyty Pani Renaty Ulm w ramach projektu „Taste the Culture!”


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

W dniach 16 września – 7 października 2013 roku, Fundacja FERSO miała przyjemność gościć Panią Renatę Ulm. Wolontariuszkę – Seniorkę, która odwiedziła naszą Organizację w ramach projektu „Taste the Culture!” finansowanego z budżetu Unii Europejskiej, z programu Grundtvig

 

Wolontariuszka spędziła w naszym kraju trzy tygodnie przybliżając młodzieży oraz seniorom z naszego miasta kulturę i zwyczaje kulinarne Niemiec.


Pobyt Seniorki obfitował w wiele różnych działań. Przede wszystkim prowadziła warsztaty w Gimnazjum numer 22 w Łodzi. W trakcie ich trwania dzieliła się z młodzieżą tradycjami kulinarnymi swojego kraju, ale również miała okazję porozmawiać na temat postrzegania Niemców w naszym kraju.

 

Ponadto Pani Renate odwiedziła bezrobotnych w Głownie oraz Dom Dziecka dla Chorych Dzieci w Łodzi.


Jednym z głównych zadań naszej wolontariuszki było również zorganizowanie wydarzeń kierowanych do Seniorów z naszego miasta. W ich ramach odbył się wieczór filmowy, warsztaty „Niemieckie Słodkości” oraz wspólne gotowanie w ramach  „Obiadów Czwartkowych”.


Podczas wizyty nie zabrakło czasu na mniej formalne spotkania z Seniorami, jak i poznanie naszego miasta i jego historii. Wolontariuszka miała okazję zobaczyć najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca Łodzi, takie jak ulica Piotrkowska, Manufaktura czy Muzeum Kinematografii. W czasie swojego pobytu, Pani Renate starała się także opanować podstawowe zwroty języka polskiego.

 

Wizyta Seniorki była drugą z zaplanowanych wizyt Wolontariuszy z Niemiec w ramach „Taste the Culture!”. Mamy nadzieję, że zarówno dla samej Wolontariuszki jak i osób uczestniczących w wydarzeniach przez nią organizowanych, był to czas, który obfitował w nowe doświadczenia i nową wiedzę.


Kolejna wizyta Seniorów z Niemiec już w maju 2014 roku!

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.