W październiku 2014 Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO po raz kolejny gościła studentów z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii w ramach STP.

 

Tym razem trzynaścioro uczestników wizyty miało okazję spotkać się z przedstawicielami samorządu (m.in. Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego), młodymi biznesmenami (w tym właścicielem Klubokawiarni Owoce i Warzywa), a także studentami Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Uczewstnikom udało się też poznać historię Łodzi, dzięki wizytom w Muzeum Fabryki i Centralnym Muzeum Włókiennictwa, a także odkryć jej postindustrialne oblicze. Co ważne, także polscy wolontariusze i współpracownicy Fundacji mogli lepiej poznać kuchnię i kulturę krajów, z których przybyli nasi goście, a wszystko za sprawą Obiadu Czwartkowego, w całości przygotowanego przez uczestników.

 

Największym wyzwaniem okazała się gra miejska śladami łódzkich murali, a najbardziej podobały się dni poza Łodzią – wyjazd do Uniejowa oraz zwiedzanie Warszawy, gdzie m.in. na własne oczy przekonaliśmy się, jak mieszka Prezydent RP oraz w jaki sposób odbywa się głosowanie w polskim Sejmie i Senacie.

  

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a