Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Study Tours to Poland- poszukujemy współpracowników


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Obecnie Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego –FERSO, operator wizyty w Łodzi, poszukuje pięciorga studentów/studentek w roli wolontariuszy oraz asystenta koordynatorki, wspierających wizytę studyjną studentów z Mołdawii, Rosji i Ukrainy w ramach Study Tours to Poland. Wizyta odbędzie się w Łodzi w dniach 16 -27 maja 2011 r.1.

FERSO zaprasza do współpracy studentów, najlepiej posługujących się jęz. rosyjskim


W ramach współpracy z wolontariuszami oczekujemy:

1. komunikatywnej znajomości języka rosyjskiego lub angielskiego.

2. udziału w spotkaniach organizacyjnych, przygotowujących do przyjęcia studentów z Rosji, Mołdawii i Ukrainy – 3 spotkania w kwietniu i w maju 2011.

3. dyspozycyjności w trakcie trwania programu w wybranych dniach wizyty -od 16 do 27. V.2011

4. umiejętności organizacyjnych.W ramach współpracy z wolontariuszami oferujemy:

  1. Udział w bardzo ciekawym projekcie międzynarodowym – poza uczestnikami programu z Mołdawii, Ukrainy i Rosji, zaangażowani w projekt będą także wolontariusze z Turcji, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii i Gruzji.
  2. Podjęcie współpracy z doświadczoną organizacją pozarządową – FERSO.
  3. Podniesienie kompetencji organizacyjnych i międzykulturowych.
  4. Praktykę językową – jęz. rosyjski i angielski.
  5. Opłacenie biletu miesięcznego wolontariusza, pokrycie wszelkich kosztów wynikających z realizacji programu (wyżywienie w czasie dni pracy, koszty rozmów telefonicznych).
  6. Zestaw podarunkowy.
  7. Podpisanie umowy wolontariackiej oraz wydanie rekomendacji ze strony Fundacji FERSO.

Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie do 21 kwietnia 2011 r. swojego zgłoszenia: krótkiego uzasadnienia chęci udziału w projekcie (motywacja) oraz prostego CV. Wszelkie pytania i uwagi prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.2.

FERSO zaprasza do współpracy studenta/studentkę z jęz. rosyjskim


W ramach współpracy z asystentem koordynatorki oczekujemy:

1. dobrej znajomości języka rosyjskiego.

2. udziału w spotkaniach organizacyjnych, przygotowujących do przyjęcia studentów z Rosji, Mołdawii i Ukrainy – 5 spotkań w kwietniu i w maju 2011.

3. dyspozycyjności w trakcie całej wizyty w maju 2011 r. oraz przejęcia koordynacji wybranych dni wizyty.

4. bardzo dobrych umiejętności organizacyjnych.

5. umiejętności zarządzania zespołem wolontariuszy (polskich i zagranicznych).

6. zainteresowania tematem inicjatyw obywatelskich.


W ramach współpracy z asystentem oferujemy:

1.      Podpisanie umowy o dzieło (wynagrodzenie) oraz wydanie rekomendacji ze strony Fundacji FERSO w jęz. polskim i angielskim.

2.      Doskonalenie umiejętności zarządzania grupą międzynarodową: poza uczestnikami programu z Mołdawii, Ukrainy i Rosji, zaangażowani w projekt będą także wolontariusze z Turcji, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii i Gruzji.

3.      Podjęcie współpracy z doświadczoną organizacją pozarządową – FERSO.

4.      Podniesienie kompetencji organizacyjnych i międzykulturowych.

5. Praktykę językową – jęz. rosyjski i angielski.

6.      Opłacenie biletu miesięcznego asystenta, pokrycie wszelkich kosztów wynikających z realizacji programu (wyżywienie w czasie całej wizyty, koszty rozmów telefonicznych).

7.      Specjalny zestaw podarunkowy.


Więcej informacji na  www.mlodziez.edu.pl

Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie do 20 kwietnia 2011 r. swojego zgłoszenia: uzasadnienia chęci udziału w projekcie (motywacja) oraz prostego CV. Wszelkie pytania i uwagi prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Program sfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności RITA/STP - Wizyty Studyjne w Polsce 2011, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Fundację "Borussia".