Na przełomie maja i czerwca gościliśmy trzyosobową reprezentację seniorów z partnerskiej organizacji Fattoria Pugliese Diffusa w Taurisano we Włoszech. Luigi Cuppone, Tecla de Maglie i Cosima Spedicato przybyli do Łodzi w ramach projektu "Senior Urban and Rural Environmentalists" (SURE) Programu Grundtvig.

 


W czasie trzytygodniowego pobytu nasi goście przede wszystkim propagowali kuchnię południowowłoską, która jest nie tylko ekologiczna, ale też niezwykle zdrowa! Gotowali, więc, pyszności z południa Włoch – pizzę (na bardzo cienkim cieście), pastę, tiramisu oraz rozliczne ciasteczka i słodkości, którymi częstowali licznie przybyłych gości  w czasie Obiadu Czwartkowego, Gali Seniorów oraz przy wielu innych okazjach. Oczwyiscie nie mogło też zabraknąć akcentów w stroju i wystroju odnoszących się do kolorystyki włoskiej flagi narodowej.

 

Włosi odwiedzili też bezrobotnych z Łodzi i Ozorkowa i opowiedzieli o doświadczeniach walki z bezrobociem w ich regionie. Spotkali się z dziećmi ze świetlicy środowiskowej oraz pomagali przygotować….słowiański wiec w jednym z łódzkich parków, a  także wzięli udział w organizowanej przez kobiety.lodz.pl grze miejskiej. Naszym seniorom udało się też udzielić wywiadu jednej z łódzkich rozgłośni radiowych.

 

W wolnych chwilach oglądali postindustrialną Łódź, a także wybrali się z paniami seniorkami do term w Uniejowie. Wizyta była niezwykle udana – bardzo żałujemy, że to już ostatnie spotkanie z Włochami w ramach projektu SURE

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.