Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
CZERWIEC 2011: Bułgaria oczami wolontariuszek 50+


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

CZERWIEC 2011


Wolontariat seniorów - zupełnie nowa odsłona wolontariatu międzynarodowego!


W styczniu tego roku Fundacja FERSO zaprosiła do współpracy osoby 50+ z Łodzi, aby wzięły udział w międzynarodowym wolontariacie seniorów. Trzy panie już wyjechały do Lovech w Bułgarii w kwietniu tego roku, a trzy kolejne czekają na swoja podróż, którą odbędą we wrześniu 2011 r. W kwietniu 2011 r. gościliśmy w Łodzi dwie wolontariuszki seniorki z Bułgarii- Tzenkę i Slavkę. Panie pracowały z drużyną FERSO, z młodzieżą, z dziećmi i grupą "Latających babć".


Zapraszamy Państwa na spotkanie przygotowane przez Annę Jakubiec, Anetę Czajkowską i Barbarę Maciejewską - trzy odważne seniorki, które w kwietniu tego roku wyjechały do Bułgarii. Wróciły stamtąd pełne wrażeń i chcą się nimi z Państwem podzielić. Spotkanie odbędzie się w środę 15 czerwca 2011 roku o godz. 17:00 w biurze Fundacji FERSO w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 85.


Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane dotychczasową realizacją programu Wolontariat seniorów - będzie można poznać wrażenia wolontariuszek, obejrzeć zdjęcia i spróbować kulinarnej niespodzianki naszych polskich wolontariuszek, inspirowanej pobytem w Bułgarii. Dodatkowo podczas spotkania dostępne będą materiały na temat Programu Unii Europejskiej - Grundtvig, który dotyczy szeroko rozumianej edukacji ogólnej (niezawodowej) osób dorosłych i wspiera współpracę na poziomie europejskim w tym obszarze. Skierowany jest do różnego typu organizacji zajmujących się ogólną edukacją dorosłych - ich słuchaczy i pracowników.


Więcej informacji o projekcie na stronie FERSO z zakładkach: "Grundtvig" oraz "edukacja dorosłych", a także pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


 

Lovech, kwiecień 2011: polskie wolontariuszki- Anna, Aneta i Barbara oraz organizatorki ich pobytu w Bułgarii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.