Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
KWIECIEŃ 2011: Wolontariuszki - seniorki w FERSO. Zaproszenia do udziału w spotkaniach.


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

KWIECIEŃ 2011


Fundacja FERSO gości u siebie dwie wolontariuszki seniorki 50+ z Bułgarii- Tzenkę i Slavkę. Od 7 do 28 kwietnia 2011 r. Panie będą pracować z drużyną FERSO, z młodzieżą, z dziećmi i grupą "Latających babć". Wezmą także udział w obchodach Dnia Ziemi 2011. Panie przyjechały do nas dzięki programowi Grundtvig, akcja Wolontariat Seniorów.

Zapraszamy młodszych i starszych na dwa wydarzenia otwarte (19.04 i 21.04) w biurze Fundacji FERSO w Łodzi, ul. Piotrkowska 85:- Wtorek 19.04.2011 - Bułgarski pokaz filmowy: film Stephana Komandareva „Świat  jest wielki a zbawienie czai się za rogiem”. Produkcja: Bułgaria, Niemcy, Słowenia, Węgry. Czas trwania 105 min. Napisy w języku polskim. Pokaz o  godz. 18:00. Po filmie dyskusja z naszymi wolontariuszkami. Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych w każdym wieku. Film okrzyknięty największą bułgarską koprodukcją od czasów upadku komunizmu, oparty jest na wielokrotnie nagradzanej autobiograficznej powieści Iliji Trojanova. Osoby chętne prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu DO PONIEDZIAŁKU 18.IV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując: "FILM" Jest to niezwykle istotne ze względu na ograniczenia lokalowe.


- Czwartek 21.04.2011 - Specjalny Obiad Czwartkowy. Wspólne gotowanie i smakowanie bułgarskich potraw wielkanocnych, a dodatkowo: kuchnia makrobiotyczna Stefana Poprawy. Spotkanie otwarte dla osób w każdym wieku. Gotowanie od 14:00, smakowanie i prezentacje od 17:30. Czy bułgarska Wielkanoc różni się od naszej? Jak Bułgarki i Bułgarzy ozdabiają stoły? Czy malują jajka? Czemu zawsze zachowują jedno jajko do następnej Wielkanocy? Jakie specjalne dania przygotowują na Święta Wielkiej Nocy? 21 kwietnia 2011 tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na Wieczorze Bułgarskim. Osoby chętne prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu DO WTORKU 19.IV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując: "BUŁGARSKI WIECZÓR". Jest to niezwykle istotne ze względu na ograniczenia lokalowe.
Polska grupa wolontariuszek- seniorek z mentorkami i nauczycielką jęz. rosyjskiego.
 

 
Bułgarskie wolontariuszki-seniorki (po lewo) ze swoimi bułgarskimi mentorkami - Sonyą i Nelly.

Więcej o wolontariuszkach TUTAJ
Wszystkie osoby chętne, aby wziąć udział w spotkaniach proszone są o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

 


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.