Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Eclipses - spotkanie w Polsce


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

 

 

Drugie spotkanie w ramach projektu ECLIPSES odbyło się w Łodzi w połowie marca 2012 r.
Dwanaście osób z Turcji, cztery z Polski oraz dwie z Niemiec, w sumie osiemnaścioro uczestników brało udział w warsztatach na temat edukacji nieformalnej i edukacji przez doświadczenie.

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia cyrkowe, gdzie każdy mógł spróbować różnych technik żonglowania, chodzenia na szczudłach czy skakania na batucie. Nie mogło się też obejść bez krótkiego kursu występowania przed publicznością.

 

 

W czasie warsztatów dotyczących trzech typów uczenia się: formalnego, nieformalnego i  akcydentalnego, wszyscy, bez względu na narodowość, zgodnie stwierdzili, że najważniejszych i najbardziej przydatnych rzeczy w życiu nauczyli się…akcydentalnie. Pomogła im w tym linia, którą każdy musiał narysować i przedstawić na niej najważniejsze wydarzenia  ze swojego życia.

W czasie warsztatów Słowiańska Inspiracja uczestnicy mogli na własne oczy przekonać się jak wyglądały stare słowiańskie stroje i jak przed wiekami wyrabiano biżuterię, a także sami spróbować wykonać ozdoby z gliny. Natomiast, wizyta w Muzeum Fabryki pozwoliła nam na chwilę poczuć klimat industrialnej Łodzi.

 

Problemy językowe dzielnie przezwyciężaliśmy posługując się gestem i mową ciała,  a kiedy było trzeba także podstawowymi zwrotami, których naprędce nauczyliśmy się już pierwszego dnia, w czasie integracji grupy. Dziękujemy naszym gościom, wolontariuszom oraz Klausowi z Niemiec, który wspaniale poprowadził warsztaty.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w maju w Turcji!

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a