Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Szkolenie - Projekty europejskie a edukacja społeczno-kulturalna dzieci i młodzieży - 9 grudnia


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO
ma przyjemność zaprosić na grudniowe szkolenie

"Projekty europejskie a edukacja społeczno - kulturalna dzieci i młodzieży"


Celem szkolenia jest prezentacja programów europejskich służących podniesieniu jakości edukacji
międzykulturowej, obywatelskiej i europejskiej dzieci i młodzieży. Na przykładzie działań podejmowanych w łódzkich organizacjach pozarządowych, szkołach, przedszkolach i bibliotekach, zaprezentujemy możliwości jakie daje program ?Młodzież w działaniu?, zwłaszcza Wolontariat Europejski.

Szkolenie ma na celu:

- Zaprezentowanie praktycznych przykładów projektów międzynarodowych, realizowanych przez łódzkie przedszkola, szkoły, organizacje pozarządowe oraz placówki kulturalno- oświatowe ? ich założenia, grupy docelowe, przebieg i osiągnięte w kontekście aktywizacji rezultaty. Zaprezentowanie dobrych praktyk ma na celu zainspirowanie i zachęcenia do podjęcia podobnych działań.

- Przedstawienie podstawowych zasad formalno- finansowo- organizacyjnych programu "Młodzież w działaniu", umożliwiającego otrzymania w prosty sposób dofinansowania na działania oraz Wolontariatu Europejskiego umożliwiającego Goszczenie i Wysyłanie wolontariuszy z i do całej Europy.

- Zaprezentowanie oferowanego przez łódzkie instytucje publiczne i pozarządowe wsparcia (merytorycznego, organizacyjnego lub finansowego) w realizacji projektów edukacyjnych międzynarodowych z młodzieżą.

Szkolenie skierowane jest do osób z Łodzi - pracowników domów/ośrodków kultury, bibliotekarzy, osób działających w stowarzyszeniach, fundacjach.

Szkolenie jest bezpłatne. Na uczestników czekać będzie drobny poczęstunek. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający o uczestnictwie w szkoleniu.

Termin szkolenia: 9 grudnia 2010 (początek o godz. 10.00 i koniec o godz. 14.00)
Miejsce: Łódź (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)

Zgłoszenia mailowe zawierające: imię, nazwisko, mail, telefon, nazwę placówki oraz opis doświadczenia z realizacji projektów edukacyjnych przyjmowane są do dnia 07.12.2010 mailem, pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem  42 6327977 .

Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiadomość o zakwalifikowaniu oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do 3 dni od otrzymania maila i nie później niż 07 grudnia 2010.


Szkolenie sfinansowane z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz programu "Młodzież w działaniu".
Zaprasza Fundacja FERSO, ośrodek szkoleniowo - informacyjny programu "Młodzież w działaniu" w woj. łódzkim