Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Akademia Kota Piotrka


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

To cykl interdyscyplinarnych spotkań warsztatowych skupiających się na danym temacie. W trakcie 2,5 godzinnych

spotkań mają miejsce zajęcia m.in. teatralne, plastyczne, muzyczne i kulinarne. Dzieci mają szansę na spotkanie

się z wiedzą w sposób który najbardziej lubią poprzez ruch, działanie i doświadczanie. Ten magiczny świat

wyczarujemy dla Was na terenie Poleskiego Ośrodka Sztuki (ul. Krzemieniecka 2A)

 

 

Luty 2011 - Pomysły na zmysły:

Co się dzieje: Słuch, wzrok, smak, węch i dotyk to nasi towarzysze dnia codziennego, warto poznać wszystkie ich tajniki, ciekawostki i możliwości wynikające z ich posiadania. A także zastanowić się jak wygląda świat gdy któregoś z nich jest brak. W programie spotkań: podglądanie (kalejdoskop, okulary, ukryte obrazki, złudzenia optyczne), smakowanie (rozpoznawanie smaków tych znanych i poznawanie tych egzotycznych), dotykanie (teatr w pudełku, struktury i kształty), wąchanie (zapachów i smrodków, najbardziej niezwykła wystawa), słuchanie czyli w krainie ciszy i dźwięków (rytm, dźwięki i cisza, zabawy dźwiękowe i muzyczne) czyli jednym zdaniem "Zabawa wszystkimi zmysłami".

 

Cel edukacyjny: Dzieci nabędą świadomości wykorzystywania poszczególnych zmysłów, nauczą się tolerancji wobec osób upośledzonych (niedowidzących, niedosłyszących), zdobędą wiedzę i praktycznie przetrenują możliwości pomocy takim osobom, doświadczą nowych smaków, zapachów i nauczą się pojęć związanych ze zmysłami. Nauczą się też tolerancji wobec innych upodobań, gustów (smaków, zapachów, obrazów). Wyniesione doświadczenia pomogą im w przyszłości inaczej oceniać innych, ich zachowania, postawy i zwiększą wrażliwość na otaczający ich świat.

Dla kogo: 5-10 lat

czas trwania: 2.5 godziny
miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki

 

 

Zmysły

 

Marzec 2011 - Baśnie z różnych stron świata:

Co się dzieje: Baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat są inspiracją do podróży w świat wyobraźni, uczą tolerancji, pokazują inne światy, pobudzają do zabawy i pomagają budować system wartości. Baśnie z różnych stron świata to wycieczka inspirowana literaturą, to niezwykła podróż do krainy wiecznych śniegów, na egzotyczne wyspy, do indiańskich wigwamów, kraju kwitnącej wiśni lub w słowiańskie krainy. Zabawy teatralne inspirowane tekstem literackim, ruchowe z elementami hawajskiego tańca hula, indiańskie talizmany, i smaki z egzotycznych krain to jednym zdaniem "Podróż marzeń".

 

Cel edukacyjny: dzieci zapoznają się z niezwykłymi baśniami z całego świata, nauczą się więcej o otaczającym ich świecie o tradycjach słowiańskich, hawajskich, krajów północy oraz indiańskich. Rozwiną swoje umiejętności manualne wykonując prace plastyczne (talizmany), poznają elementy tańca hawajskiego. Nauczą się tolerancji i otwartości wobec innych kultur, dowiedzą się dlaczego warto uczyć się języków obcych i podróżować.

Dla kogo: 5-10 lat

czas trwania: 2.5 godziny
miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki

 

Indianie

 

 

Kwiecień 2011 - Ulica - Świetlica

Co się dzieje: Otacza nas miejska rzeczywistość czasem szaro - bura i nieciekawa ale na naszych podwórkach, skwerach w parkach można poczuć się czasem jak w galerii sztuki czy w teatrze lub cyrku. To spotkanie ma na celu zainspirować dzieci do poszukiwań przejawów sztuki, piękna czy inspiracji do ciekawej wartościowej zabawy tuż, tuż na szkolnym podwórku. Graffiti, action painting, pedagogika cyrkowa, happening, teatr uliczny to elementy, które pobudzą dzieci do poszukiwań twórczych i wprowadzą w niezwykły nastrój. Nauczą też jak można wspólnie spędzać czas i wspaniale się bawić w przestrzeni miejskiej. Jednym zdaniem "Miejski zawrót głowy".

 

Cel edukacyjny: Dzieci zapoznają się z przejawami sztuki ulicznej, zdobędą nowe umiejętności, wykonają prace zespołowe, dzięki czemu naucza się, że współpraca w procesie twórczym to ogromna a czasem niedoceniana wartość. Zajęcia pogłębią integrację grupy. Dzieci nauczą się czym jest teatr uliczny, cyrk bez zwierząt, graffiti, happening. To pomoże im odkryć w sobie talenty, zachęci do pracy twórczej i podejmowania nowych wyzwań.

Dla kogo: 5-10 lat

czas trwania: 2.5 godziny
miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki

 

Świetlica

 

Maj 2011 - Majówka z Kotem Piotrkiem

Co się dzieje: Stare zabawy podwórkowe, piknik pod gołym niebem, wspólnie przygotowane kanapki, gra w gumę, puszczanie fajerki, i piękna przyroda łódzkich parków lub ogrodów, to majówka z Kotem Piotrkiem, gra terenowa inspirowana literaturą, wspólna podróż do krainy wyobraźni czy poszukiwanie skarbu. To jednym zdaniem "niezapomniana majówka".

 

Cel edukacyjny: Integracja i dobra zabawa w grupie rówieśniczej, wspólne przeżywanie, odkrywanie tajemnic, pokonywanie trudności, podejmowanie wyzwań. Dzieci nauczą się jak bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie, zdobędą wiedzę o otaczającej ich majowej przyrodzie. Nauczą się samodzielnie przygotowywać prosty posiłek i zobaczą jaka to frajda wspólnie podejmować działania. Dowiedzą się również, że przeczytana historia może być wspaniałą inspiracją do wspólnej zabawy.

Dla kogo: 5-10 lat

czas trwania: 2.5 godziny
miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki

 

Poleski