Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystembfstop has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/system/bfstop/bfstop.php on line 18
Dzień Ziemi


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentselect_simplyviewer has a deprecated constructor in /home/ferso/domains/ferso.org/public_html/plugins/content/select_simplyviewer/select_simplyviewer.php on line 20

dzień ziemi

Obchody Dnia Ziemi w Poleskim Ośrodku Sztuki

18 kwietnia 2011r. w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2a w Łodzi.

 

Obchody Dnia Ziemi w Rokicinach Kolonii

19 kwietnia 2011r. w Rokicinach Kolonii odbędą się obchody Dnia Ziemi, w których wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Łaznowie oraz Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO) wraz z wolontariuszami młodzieżowymi z Europy oraz seniorkami z Bułgarii (projekt Grundtvig).

 

 

W ramach zaplanowanych działań uczniowie i wolontariusze, pod okiem opiekunów udadzą się do rezerwatu jodłowego celem uprzątnięcia go z zalegających tam śmieci. Zbiórka zakończy się około południa zorganizowanym we współpracy z Urzędem Gminy happeningiem przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Jego celem będzie zderzenie mieszkańców z widokiem śmieci znalezionych w rezerwacie oraz pokazanie im, że problem nielegalnego wyrzucania odpadów nie jest zewnętrzny wobec nich, ale dotyczy ich samych oraz ich dzieci. Cała akcja jest próbą zerwania z suchą, szkolną formułą Dnia Ziemi i promowania go jako okazji do podjęcia konkretnych działań na rzecz ochrony przyrody przez każdego z nas.

 

Rezerwat jodłowy „Łaznów” – został utworzony w 19 kwietnia 1979 roku celem zachowania lasu jodłowego naturalnego pochodzenia na granicy zasięgu jodły. Swym zasięgiem obejmuje obszar ponad 60ha, a znajduje się na terenie Nadleśnictwa Brzeziny. Oprócz jodeł na drzewostan rezerwatu składają się także sosny i modrzewie. Najstarsze ze znajdujących się tam jodeł mają już ponad 100 lat.