Tydzień Wolontariatu Europejskiego (1-5.12.2008) to wspaniała okazja, aby zaprezentować wyjątkowy program jakim jest "Młodzież w działaniu", w szczególności Akcję 2- Wolontariat Europejski (EVS). Chcemy przedstawić go jako świetną przygodę i okazję do zdobycia doświadczenia. Opowiadać będziemy nie tylko o jego teorii, ale głównie prezentujemy praktykę na przykładzie wcześniejszych projektów naszych wolontariuszy.

Zapraszamy do włączenia się w obchody Tygodnia odbiorców Wolontariatu Europejskiego – młodzież 18-30 lat oraz organizacje non- profit. Gwarantujemy dużo przydatnej wiedzy i dobrą zabawę.
W ramach tygodnia przygotowaliśmy:

1 XII – „Akcja Manufaktura: promocja wolontariatu europejskiego”- CH Manufaktura,
ul. Karskiego 5, godz. 10.00-18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać z wolontariuszami z 8 krajów europejskich, a także pragnących zostać uwiecznionym w wyjątkowej kronice fotograficznej wolontariatu w czasie działania "I ty możesz zostać wolontariuszem?"

4 XII – „Bliżej Europy - wolontariat europejski w Łodzi” - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, godz. 10.00-14.00. Konferencja dla zaproszonych gości, przezentująca koordynowane przez Fundację FERSO projekty EVS w 2008r.

4 XII – EVS w Kinie Cytryna - wstęp wolny dla wszystkich , godz. 19.30
? Film o uczeniu międzykulturowym „Smak życia” - bezpłatny seans, godz. 20.00
? Muzyka na żywo: DJ Jeremi & MC Ares (Alternatywa BMX)
? Pokaz zdjęć i prezentacje organizacji goszczących wolontariuszy europejskich w Łodzi
? Przekąski i międzynarodowe towarzystwo zapewnione

5 XII –Manufaktura, ul. Karskiego 5, godz. 10.00-18.00
Europejskie Mikołajki. Opiekunki wolontariuszy z organizacji goszczących wolontariuszy (przedszkola i biblioteka) zaproszają dzieci z rodzicami, aby wraz z wolontariuszami europejskimi przygotowywały ozdoby świąteczne.

6 XII – Otwarte warsztaty na temat wolontariatu europejskiego - Próchnika 1/109, I piętro, godz. 13.30-15.00. Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak można zostać wolontariuszem europejskim, a także czym jest edukacja międzykulturowa.

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO, koordynator Tygodnia, jest największą w województwie łódzkim organizacją zajmująca się Wolontariatem Europejskim w ramach programu UE „Młodzież w działaniu” (www.mlodziez.org.pl) . Od 2005 roku wysłaliśmy oraz gościliśmy ok. 30 wolontariuszy. Jesteśmy również ośrodkiem szkoleniowym i konsultacyjnym ww. programu- pomagamy innym organizacjom w realizacji ich projektów. Od maja 2008 Fundacja FERSO jest też regionalnym punktem ogólnoeuropejskiej sieci informacji młodzieżowej Eurodesk.

Organizatorzy Tygodnia Wolontariatu:
Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO ul.Wólczańska 12 p. 207, www.ferso.org
Eurodesk Polska
Program „Młodzież w działaniu”

Tydzień współorganizowany jest z koordynowanymi przez nas organizacjami goszczącymi – Przedszkole nr 112 (ul. Wileńska 20a), Przedszkole 170 (ul. Popiełuszki 13a) ,Przedszkole 235 (ul.Stawowa 28) oraz Biblioteka Łódź- Widzew (ul. Bartoka).

Współpraca:
Alternatywa BMX (www.alternatywabmx.pl)
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS (www.opus.org.pl)
Kobiety.lodz.pl (www.kobiety.lodz.pl)
Klub Przyjaciół Ziemi (www.klubprzyjaciolziemi.pl)

Partnerzy:

Kino Cytryna        Manufaktura

Kontakt/szczególy:
Katarzyna Stachurska +48692053777, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Joanna Jędrzejczak +48509851704, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tydzień sfinansowany w ramach waloryzacji projektów zrealizowanych przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu".
Projekty odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną.

Partnerzy Medialni: